Eksperymenty na każdą okazję, czyli sprawdzone sposoby i pomysły na wzbogacenie przedszkolnych wydarzeń

Eksperymenty na przedszkolnym pikniku, przedstawieniu, drzwiach otwartych, a może jako… prezent na Dzień Mamy i Taty? To bardzo efektowne, a co najważniejsze – możliwe! Jak zorganizować wydarzenie przedszkolne z eksperymentami w programie? Szkolenie dostarczy Ci sprawdzonych pomysłów na wkomponowanie eksperymentów do scenariuszy przedszkolnych wydarzeń.

Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywołania efektu WOW, czyli momentu zaskoczenia, dzięki któremu najwięcej uczymy się i zapamiętujemy.

Szkolenie powstał po to, aby zachęcić Cię do wykonywania prostych eksperymentów podczas przedszkolnych wydarzeń oraz po to, aby pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować i przeprowadzić takie otwarte warsztaty – małym nakładem czasu i środków. Wszystkie eksperymenty są bezpieczne, a do wykonania ich potrzebne są zwykle przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu można przygotować je łatwo i niskim kosztem.

Biorąc udział w tym szkoleniu:

• Nauczysz się eksperymentów, które świetnie sprawdzają się podczas wydarzeń w formie warsztatów otwartych!
  • Dowiesz się jak w prosty sposób włączyć eksperymenty do programu przedszkolnego pikniku, drzwi otwartych, pierwszego dnia wiosny, Dnia Niepodległości, dzięki czemu program przedszkolnego wydarzenia będzie niezwykle atrakcyjny!
  • Poznasz eksperymenty, które możesz wykonać z dziećmi, aby Twoi podopieczni mogli podarować je w prezencie swoim najbliższym z okazji Dnia Mamy, Dziadka lub innej ważnej okazji, dzięki czemu ciekawie zaprezentujesz efekty swoich zajęć badawczych z najmłodszymi.
  • Dowiesz się, jak przygotować przestrzeń przed takim wydarzeniem oraz jak przeprowadzić taki warsztat, aby zachwycić zarówno dzieci jak i dorosłych uczestników, dzięki czemu z łatwością wywołasz magiczny efekt WOW!
  • Dowiesz się jak łatwo wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu zajęcia będą przyjemne w realizacji.
  • Zdobędziesz zaświadczenie ukończenia tego niezwykłego szkolenia.

… i co najważniejsze: dowiesz się jak to wszystko przygotować, aby zaoszczędzić
swój czas oraz jak przeprowadzić takie zajęcia, aby uczestniczyć w nich mogli
również przybyli goście!

Szkolenie „Eksperymenty na każdą okazję […]” otworzy Ci drzwi do tworzenia wydarzeń i upominków w zupełnie nowej, naukowej odsłonie. Nie masz specjalistycznej wiedzy? Nie szkodzi – podczas szkolenia tłumaczę również, jak te zjawiska wyjaśnić!

Justyna Karpińska
Przestrzeń odkrywcy w przedszkolu – doświadczenia i eksperymenty jako narzędzia uwalniające naturalną ciekawość dzieci

Na co dzień pomagam dzieciom rozwijać naturalną ciekawość i odkrywać radość uczenia się – w przedszkolach, szkołach i otwartych przestrzeniach. Swoimi działaniami przekonuję, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku i że, odpowiednio podana, dostarcza mnóstwa radości i na długo zapada w pamięci. W warsztatach, które przeprowadziłam, udział wzięło ponad 10 000 dzieci w wieku 3-13 lat.

Premiera szkolenia: wrzesień 2019