Eksperymenty na każdą okazję, czyli sprawdzone sposoby i pomysły na wzbogacenie przedszkolnych wydarzeń

Eksperymenty na przedszkolnym pikniku, przedstawieniu, drzwiach otwartych, a może jako… prezent na Dzień Mamy? To bardzo efektowne, a co najważniejsze – możliwe! Jak zorganizować wydarzenie przedszkolne z eksperymentami w programie? Ten kurs dostarczy Ci sprawdzonych pomysłów na wdrożenie eksperymentów do przedszkolnych scenariuszy.

Wspólne eksperymentowanie jest świetnym narzędziem do wywołania efektu WOW, czyli momentu zaskoczenia, dzięki któremu najwięcej zapamiętujemy – zarówno .z wykonanego eksperymentu jak i całego wydarzenia.

Kurs ten powstał po to, by zachęcić Was do wykonywania prostych eksperymentów podczas przedszkolnych wydarzeń oraz po to, by pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować i przeprowadzić takie otwarte warsztaty – małym nakładem czasu i środków. Wszystkie eksperymenty są bezpieczne, a do wykonania ich potrzebne są zwykle przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu można przygotować je łatwo i niskim kosztem.

Biorąc udział w tym kursie:

• nauczysz się eksperymentów, które świetnie sprawdzają się podczas wydarzeń w formie warsztatów otwartych
  • dowiesz się jak w prosty sposób włączyć eksperymenty do programu przedszkolnego pikniku, drzwi otwartych, pierwszego dnia wiosny, dnia Niepodległości, dzięki czemu wzbogacisz program
  • poznasz eksperymenty, które możesz wykonać z dziećmi, by podarować w prezencie z okazji Dnia Mamy, Dziadka lub innej, dzięki czemu ciekawie zaprezentujesz efekty swoich zajęć badawczych
  • dowiesz się jak przygotować przestrzeń przed takim wydarzeniem oraz jak przeprowadzić taki warsztat, by zachwycić zarówno dzieci jak i dorosłych uczestników, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i wywołasz efekt WOW!
  • dowiesz się jak łatwo wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu zajęcia będą łatwe w realizacji
  • zdobędziesz zaświadczenie ukończenia kursu
  • i co najważniejsze: dowiesz się jak to wszystko przygotować, by zaoszczędzić swój czas i jak przeprowadzić takie zajęcia, by uczestniczyć mogli również przybyli goście.

Kurs Eksperymenty na każdą okazję otworzy Ci drzwi do tworzenia wydarzeń i upominków w zupełnie nowej, naukowej odsłonie. Nie masz specjalistycznej wiedzy? Nie szkodzi – w kursie tłumaczę też jak te zjawiska wyjaśnić!

Justyna Karpińska
Eksperymenty na każdą okazję, czyli sprawdzone sposoby i pomysły na wzbogacenie przedszkolnych wydarzeń
Przestrzeń odkrywcy w przedszkolu – doświadczenia i eksperymenty jako narzędzia uwalniające naturalną ciekawość dzieci

Biotechnolożka i edukatorka, która połączyła przyrodnicze zamiłowania z pasją do pracy z dziećmi. Autorka projektu Nauka Jest Fajna! oraz scenariuszy warsztatów edukacyjnych z zakresu alternatywnej edukacji przyrodniczej. Założycielka kanału YouTube: Nauka Jest Fajna! kierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Na co dzień pomaga dzieciom rozwijać naturalną ciekawość i odkrywać radość uczenia się – w szkołach, przedszkolach i otwartych przestrzeniach. Swoimi działaniami przekonuje, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku i że, odpowiednio podana, dostarcza mnóstwa radości i na długo zapada w pamięci. W jej warsztatach, w ciągu dwóch lat, wzięło udział już blisko 10 000 dzieci w wieku 3-13 lat.

Premiera szkolenia: wrzesień 2019
Czas szkolenia: 4 godziny dydaktyczne